| Anonimul151 a întrebat:

De ce atunci când încerc sa ma conectez pe un cont mai vechi de Facebook, îmi zice ca îmi trimite un cod pe nr de tel.? Deși am același nr de telefon cu care am creat acel cont, nu primesc codul acela. E din cauza ca mai am alt cont pe acest nr de telefon?

8 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Verifică și la mesajele blocate.
Eu așa am pățit; așteptam un cod și... Nimic. Am reîncercat de"N" ori. Din pură întâmplare am dat la mesajele blocate și erau acolo toate codurile...

| Anonimul151 explică (pentru mihai69):

Am verificat. Însă nu e absolut nimic acolo. Mi se pare ciudat că nu le primesc când la celelalte conturi primesc... E și din cauza ca nu l am folosit acel cont? Din câte am observat, m-am uitat de pe contul principal pe profilul acelui cont, cred ca Facebook mi-a șters pozele ce le aveam. Nu mai sunt acolo...

| Hyperion7 a răspuns:

Posibil.
Daca pe contul celălalt ai mai multe numere, din cate știu,primești pe alt număr,asociat la contul vechi codul,deoarece,din cate știu eu, nu ai cum sa ai doua conturi cu același număr de telefon.
Daca ai mai multe numere asociate, ar trebui ca atunci când îți resetezi parola sa îți selectezi manual nr pe care vrei să primești codul.
Daca numărul pe care îl ai și pe celelalt cont nu-ti apare, cel mai sigur e din cauza că e asociat la contul din urmă.
No, eu sper că te am ajutat!

| Anonimul151 explică (pentru Hyperion7):

Nu știu cum, însă am contul principal pe care îl folosesc, și mai a încă un cont pe care l-am făcut cuiva. Deci pe același nr de tel. Din păcate la acel cont nu am setat mai multe numere... Așa știam și eu, ca se poate sa ai doar un cont/nr de tel. Însă se pare ca se poate sa ai mai multe...

Mulțumesc pentru răspuns.

| Hyperion7 a răspuns (pentru Anonimul151):

Complicata treabă, dar poate vei rezolva cumva problema.
Și da, pentru puțin!

| helpforyou a răspuns:

Desigur. Incearca sa te conectezi cu celelalt con si vezi daca acolo functioneaza?

| Anonimul151 explică (pentru helpforyou):

La contul principal merge sa ma conectez... Mai am încă un cont tot pe acest nr de tel ( deci în momentul de față 2 ), iar dacă de ex solicit codul pentru a-l 2 cont îl trimite.

Dar contul pe care vreau sa ma conectez e mai vechi, de acum 3 ani sau ceva de genul.

Oare dacă aș încerca să mă conectez de pe telefonul pe care am avut acel cont ar merge? Ca cică așa zice la Facebook, să încerc de pe dispozitivul de pe care am fost conectat la contul la care nu ma pot conecta...

| helpforyou a răspuns (pentru Anonimul151):

Da, asta este una dintre cerințele celor de la Facebook.