| Anonimul151 a întrebat:

Știe cineva cum aș putea să îmi recuperez un cont de Facebook, care e vechi si pe care nu l-am folosit de mult timp, din cauza ca l-am pierdut?

Am dat să îmi trimită, codul (pe nr de telefon) pentru resetarea parolei dar nu il primesc. Iar numarul cu care am facut contul este valabil. Il am si in acest moment. De ce nu primesc mesajul pentru resetarea parolei? Contul l-am avut acum vreo 3 ani și cam tot 3 ani au trecut de când l-am pierdut. Ma poate ajuta cineva sa il recuperez? Se mai poate recupera?

5 răspunsuri:
| Yuoia a răspuns:

Ai verificat daca acel cont nu este sters deja?
Citisem pe undeva ca cei de la Facebook au sters multe conturi inactive, cu nume (raportat sau aparent) false, etc.

| Anonimul151 explică (pentru Yuoia):

Nu e șters. Contul acela dacă pun numele de utilizator la "Search" și la găsește contul după adresa de e-mail ( acolo am pus numele de utilizator ) iar după ce am dat căutare m-a apărut exact acela. Chestia e ca nu am avut nici o adresa de mail în perioada aia asa ca l am făcut doar cu nr de tel

| Yuoia a răspuns (pentru Anonimul151):

Atunci, ar trebui sa-l poti recupera.
Nu cunosc bine Facebook-ul, nu-ti pot da niste sfaturi.

| Cris1Taekookblack2 a răspuns:

Numărul tău de telefon e valid? Probabil de asta nu se trimite.
Nu ai putea să trimiți codul prin email sau dacă unele cunoștințe ți-ar da permisiunea să adaugi numărul lor de telefon și să îți trimită codul primit.

| Anonimul151 explică (pentru Cris1Taekookblack2):

Numărul de telefon e bun. Îl am și acum. Cum aș putea face să trimită codul pe alt nr de telefon?