| Kattth a întrebat:

De ce calculatorul nu imi citeste cardul de memorie al telefonului? Am un Samsung young dar nu cred ca asta conteaza, un card de memorie de 4 GB. Se conecteaza la calculator dar atunci cand intru in my computer nu gasesc folderul pentru cardul de memorie. HELP ME!

2 răspunsuri:
| IonutGaby a răspuns:

Fii atent am si eu un Samsung galaxy y si am patit-o si eu vezi cand conectezi telefonul la pc iti scrie ceva sus cu Dispozitivul usb a fost conectat dai cu degetul acolo si dupa muti fereastra aceaa in jos iti va aparea ceva cu wi fi si alte chestii.o sa vezi ca scrie intro casuta debanare usb sau ceva de genul intri acolo si dai stocare usb sau date si ast sa se conecteze si o sa-ti mearga

| IonutGaby a răspuns:

Http://www.imageshack.com/i/nq7y8aj
uite aici, in acea portiune care este incercuita cu rosu iti va scrie ceva de genul:dispozitul usb a fost conectat atingi acea bara si o dai in jos
acolo v scrie :In desfasurare si sub intr-un cenar dispozitivul usb a fost conecatat intri acolo siti apare logo-ul de la android si sub el scrie conectare spatiiu stocare usb dai acolo si dupa iti va aparea o fereastra cu conectare spatiu de stocate USB, dupa dai ok si va merge...asa trebuie sa faci de fiecare data mie asa mi-a mers funda plz...a si nu este nevoie de Samsung kies