| TheWolf13 a întrebat:

De ce cand imi pun calculatorul pe sleep sau sted by mi se opres toate coolerele si tot PC-ul de parca ar fi inchis dar daca ai dau butonul de start revine la actiunea anterioara de sted by sau sleep... imi e ceva problema cu sursa este oare prea salaba? ajutati-ma va rog dau funda!

Răspuns Câştigător
| alexmircescu13 a răspuns:

Cand PC-ul trece in stand-by sau sleep scrie pe hard-disk un fisier temporar in care noteaza in ce stadiu se afla, apoi inceteaza orice activitate, deci e normal sa se opreasca si coolerele, daca nu mai lucreaza procesorul, hard-disk-ul, etc. nu se mai degaja caldura, asadar nu mai e nevoie de racire. Cand il "trezesti", el citeste imediat fisierul in care a scris stadiul dinainte de "adormire" si iti arata exact ecranul in care erai. Mai trebuie doar sa astepti putin pana intra in functiune si placa de retea ca sa mearga si internetul, si gata! E normal sa fie asa, nu ai probleme cu sursa. Succes!

1 răspuns:
| Sperman a răspuns:

Fiindca e normal sa se opreasca, daca nu vrei sa se mai opreasca pune-l in "blocare".