| FashionVictim93 a întrebat:

ce pot face atunci cand configurez un router imi arata conexiunea "ok" intre laptop si router dar intre router si internet nu se poate face conexiunea.iar atunci cand intru pe ip in browser cand incerc sa il configurez imi zice ca s-a configurat cu succes dar in acelasi timp imi apare la adresa asta "http://192.168.0.1/error2.asp" si imi deschide din nou pagina de inceput. am un router tenda w311R+. am bagat cablul de la internet unde trebuie la fel si cablul de face legatura dintre internet si laptop. ce poate avea sau ce am gresit? ..multumesc

6 răspunsuri:
| Sp33dyt a răspuns:

Un update de firmware iti va rezolva problema

| FashionVictim93 explică (pentru Sp33dyt):

Multumesc am rezolvat acesta problema ..acum mai am una. telefonul se poate conecta la router merge totul bine si frumos.dar laptopul fara cablu nu merge apare aceiasi eroare de conexiune intre router si internet cu toate ca routeru apare conectat cu laptopul. daca las cablul in laptop nu mai apare nici o problema dar nu imi incarca facebookul, youtube etc dar in schimb merge sa navighez pe google, TPU etc. ce mai trebuie sa ii fac? ca m'a innebunit sad

| itextrat a răspuns:

Daca vrei sa afli adresa ip locala a routerului, citeste asta: http://bit.ly/1WA3h8d

| sori88 a răspuns:

Alege pppoe si baga username si parola