| CocoCosty2000 a întrebat:

De ce cand instalez ceva pe pc zice ca se instaleaza pe 34 de biti dar eu am windows pe 64?

Răspuns Apreciat de Editori
| GPA a răspuns:

Exista software pe x32(x86) sau x64, nu exista x34.

Sunt anumite programe cu versiuni x32. Windows-ul pe x64 este capabil sa emuleze (sa permita rularea programelor pe x32) simultan.
Daca instalezi software pe x32 pe un computer cu windows x64, va rula.
Daca instalezi pe software pe x64 pe un computer cu Windows x32, acesta nu va putea rula.

Este ceva firesc!

1 răspuns:
| NightcoreMusic a răspuns:

Fiindca unele programe functioneaza doar pe 34 iar altele pe 64 sau mai mare, schimba rezolutia pc ului la 34 si va merge

| CocoCosty2000 explică (pentru NightcoreMusic):

Nu ai inteles eu la specificati a windows 8.1 pe 64 dar ori ce program instalez sau joc instaleaza pe 34

| NightcoreMusic a răspuns (pentru CocoCosty2000):

Pentru ca asa sunt acele programe, pe 34... goosh

| sierra1 a răspuns (pentru CocoCosty2000):

Ai pus doi biți de la tine, așa, să fie?