| BostanDaniel1974 a întrebat:

De ce cand instalez windows7 isi face toate si pana la urma nu se instaleaza placa de retea draibaerul am incercat si wind ultimate si profesional si home nimic si varianta 32 si 64 bit nu merge celelalte merg cum ar fi xp vista 8 8.1 si 10'? multumesc

2 răspunsuri:
| PainTech a răspuns:

Salut!
Incearca sa instalezi driverele manual ( cauti modelul placii pe google si descarci de pe site-ul producatorului ). Daca placa e una mai veche si nu e direct compatibila cu versiunea curenta a sistemului de operare, poti incerca modul de compatibilitate. Mult noroc!

| LasleaIoan1972 a răspuns:

Se pare ca windowsul 7 nu are driverele incluse pentru placa ta de retea,
cauta driverele de la placa de retea pentru windows 7 si salveazale,
pe un stick sau pe o partitie unde nu instalezi windows
instaleaza windows 7 si pune driverele de la placa de retea manual
adica de pe stick sau partitia unde le ai salvat
sigur va functiona
bafta
0771522843 daca nu reusesti