| EuAli a întrebat:

De ce cand vorbesc cu cineva pe Yahoo! Messenger nu mai apare ce scriu eu si ce scrie cu respectivul cu care vorbesc.

P. S. Scz ca intreb cam mult, dar sunt virusat.

15 răspunsuri:
neluL
| neluL a răspuns:

Nu este neaparat sa fi virusat! Un update de la Adobe intra in conflict si asta este primul semn! Dispar si gadgeturile de pe desktop! Uite ce trebuie sa faci :
NU VAD SCRISUL PE MESSENGER
Se deschide in stanga jos la start run-ul in care se va scrie regedit apoi se da enter, se va afisa o fereastra de editare a registrilor din windows ( foarte mare atentie aici ) vei parcurge intocmai acesti pasi, se da click pe
HKEY_CURRENT_USER, dupa care Software, dupa care Microsoft, dupa care Windows, dupa care CurrentVersion, dupa care Internet Settings, dupa care se va sterge folderul Zones cu click dreapta pe el si delete
Se inchide regedit si fara sa dai restart la PC, sau sa instalezi/dezinstalezi ceva deschizi yahoo messenger si totul revine la normal... enjoy it.
Daca mai ai probleme spune si vom face o devirusare! Ast PM! BY!

neluL
| neluL a răspuns:

Daca ti-am spus ce trebuie sa faci... fa asa si nu o sa ai probleme! Daca vrei uita-te in raspunsurile mele sa vezi cazuri asemanatoare cu al tau! Tu nu intri in registri windows acolo tu stergi doar un conflict de pe messenger! Nu o sa-ti afecteze cu nimic windows-ul si nici messul! Crezi ca dau raspunsuri la misto? Cand este de rezolvat o problema eu o tratez ca atare! Succes! Spune-mi dupa aceea daca ti-a aparut si gadgetul!

| DoRu a răspuns:

Am patit si eu asa! Si-a revenit automat pentru 1 h - 2 dar dupa iar a facut asa si apoi vad ca am virusi! Deci e de la un virus si trebuie sa formatezi pc-ul! Eu l-am formatat si nu mai am probleme de atuncea!
imi dai funda +vot?big grin

| sonya a răspuns:

Esti extrem de virusat. Glumesc ai un virus/worm mai bine instaleaza win-ul ca daca nu prea le ai cu calculatorul sa nu faci paguba.

| EuAli explică:

@nelul esti sigur ca e bine? miau disparut si gadgeturile(aveam unul singur, dar nu acordam prea mare atentie gadgeturilor)nu vreau sa intru in registrii ca apoi sa-mi reinstalez windows-ul

Răspuns utilizator avertizat
| House a răspuns:

Daca folosesti windows 7 e simplu! fa-ti alt cont de utilizator

in control panel ->user accounts

| SnicK a răspuns:

Virus sigur.
Scaneaza PCu.

| andy_3286 a răspuns:

Uita-te la tutorialul asta, http://www.videotutorial.ro/? p=1922

| DoarOana a răspuns:

Mie mi se intampla la fel cand am avut computerul virusat si a trebuit sa imi reinstalez sistemul de operare. Poate exista alta solutie ca de exemplu sa iti stergi fisierele cu virusi. Ai grija sa nu stergi ceva din system32 sau ceva fisiere care sunt importante ca s-ar putea sa regreti dupa aia.

Succes.

| Angelsergiuboy a răspuns:

Nu esti virusat

mi s-a intamplat dai 1 restart sau rinstaleazati mesu sau pur si simplu iesi si intra din nou si nu mai are nimic

1 funda daca te-am ajutat te rog

| angel4v3ryour a răspuns:

coolnu esti virusat si eu am patit-owinking
uite aici:

1. Deschideti fereastra Run (Start > Run...) si introduceti comanda regedit (Enter)

(se va afisa o fereastra de editare a registrilor din windows)

2. Urmati HKEY_CURRENT_USER > Software > Microsoft > Windows > CurrentVersion > Internet Settings

3. Stergeti folderul Zones (click dreapta pe el si Delete)

| victoriapapi a răspuns:

Trebe reinstalat Yahoo-ul

| dreamygirl a răspuns:

Virusache...Incearca sa dezinstalezi mess si apoi reinstaleaza-l...

| sparky34 a răspuns:

Asa am patit si eu. Incearca sa il instalezi din nou, iar daca nici asa nu merge ai sigur un virus.Bafta!