| alxp a întrebat:

De ce de la un timp incoace mi se misca calculatorul foarte greu desi nu are de ce? pur si simplu imi merge greu si se blocheaza asa din senin! ce ar trebui sa fac? multumesc!happy

10 răspunsuri:
| Rebbbeca a răspuns:

Reistaleaza sistemul(Windousul). Daca ai laptop du-l la curatat!

| Robert7186 a răspuns:

Iei frumos Pc-ul, doar unitatea de baza, te pui pe el, ii soptesti ca il iubesti, si il saruti pasional. Dupa 2-3 seri ca asta, isi revine si poate face-ti si un mini laptop big grin

Răspuns utilizator avertizat
| C8PILUcool a răspuns (pentru Robert7186):

Tare rolling on the floor

| alxp explică (pentru Robert7186):

laughing super tare chiar daca nu are nici o legatura cu intrebarea. as vrea un macbook. e mai bun big grin

| tooteu a răspuns (pentru Robert7186):

rolling on the floor mini laptop laughing

| 1DobreMihai1 a răspuns:

Pai din diferite motive si iti voi spune ce sa faci ca sa iti mearga iar repede:
1Pai mai defragmenteazal si pe el daca nu ai facut-o pana cum pentru ca daca nu il defragmentezi anumite fisiere dezinstalate sau instalate creaza erori si raman pe hard disk daca nu defragmetezi.
2Windosul mai trebuie si el schimbat din cand in cand cam la 3 luni.
3 Ia de pe net programul tune up utilites 2012 face minuni cu aplicatia sistem maintenance ti se va misca iar repede...

| dannyel86 a răspuns (pentru 1DobreMihai1):

Recomand TuneUp Utilities 2009. E mult mai buna versiunea veche. Te scuteste de reinstalare windows, pentru ca are rolul de a curata erorile din sistem.
Pc-ul poate merge greu si de la virusi. Un antivirus bun te scapa de incetineala lui.

| FuckYouAll a răspuns:

Cea mai sigura metoda este aceea de ati reformata windowsul. Cu siguranta o sati mearga mai bine dupa. Bafta >:d<. Funda?:*