| mrxmihaix a întrebat:

De ce imi da error code 0x0000005 la instalarea windowsului? (win 8.1)
precizez ca il instalez de pe stick,dar l-am mai instalat si mi-a mers, acum nu trece nici cum de 90 % la instalare...
dau funda!

2 răspunsuri:
| DeyCj a răspuns:

Imaginea ISO sau DVD-ul de pe care ai făcut stick-ul nu este conformă sau ai o defecțiune hardware.
Ca să te asiguri ca deții un kit Windows conform folosește o imagine ISO legitimă și apoi scrie-o pe stick folosind de exemplu Rufus, și verifică și hdd-ul de bad-uri.Succes

| Just4boy a răspuns:

In primul rand, ia-ti un windows bun, pune-l pe stick cu Rufus, iar cand il instalezi, formateaza tot HDD-ul.
Am patit si eu asta curand!winking