| Alex_Xepec_Xepec_1996 a întrebat:

De ce la calculator daca am boxe incorporate in unitatea de baza nu mi se aude nimic si la setarile din control panel la sounds acolo imi apr setarile dar nu pot bifa nimic nici sa dau sonorul mai tare! De ce? Ma puteti ajuta?

2 răspunsuri:
| DeyCj a răspuns:

Normal că nu, dacă nu ai speacker pe placa de bază ci buzzer, așa cum e în 99% din pc-urile de azi, doar la cele buisness cum îs cele de la Dell sau HP mai prinzi să aibă speacker incorporat în unitate.Succes

| Ineys a răspuns:

Nu pot sa-mi dau seama la ce te referi prin unitate de baza... Din cate stiam eu, doar monitoarele au boxe ( alea mai vechi, ca acum nu mai au astea noi ). Cu alte boxe iti merge? un sistem ceva? Daca da, inseamna ca nu ai nici o boxa acolo unde zici tu...thinking