| LaviniaPark a întrebat:

De ce mi se aud castile mai tare la laptop decat la telefon si ce as putea face sa se auda la fel?

Răspuns Câştigător
| BroSafarii a răspuns:

Orice ai face un laptop sau pc reda mai calitativ sunetul, atat din punct de vedere al volumului cat si al claritatii. Deoarece driverele unui laptop sau pc sunt mult mai bine optimizate decat ale unui telefon. Bine... sunt si telefoane care redau la volum inalt muzica, cat si claritatea (mai putin), gen un Nokia E5 (am avut unul si cand am dat sa ascult muzica la maxim chiar suna foarte tare).
Asta ar fi 1 la mana.
Si 2 la mana ar fi modelul castilor. Exista casti care suna mult mai bine fata de altele, niste casti de Iphone sunt ideale, dar gasesti si altele care au Bass Boos, Sound Boost sau Extreme Sound, de obicei vezi pe carcasa castilor din magazin. Bafta!

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde ce drivere ai pentru sunet, placa de sunet, programul caare reda muzica.
Ca sa se auda mai tare si pe telefon:
Sound booster, gasesti tu ceva.
Setari equalizator.
Dolby Atmooos