| greenmoon a întrebat:

De ce mi se deruleaza paginile de internet singure, imaginile din desktop la fel si cursorul o ia razna fara sa il ating?!

4 răspunsuri:
| DeyCj a răspuns:

Virus-pită de lansare a unui atac informatic prin calculatorul tău.
Această problemă de regula survine de la softul contrafăcut ce pprovine din surse ilegale de pe internet.
Remediu:
Download Avira Rescue System
http://www.avira.com/en/download/product/avira-rescue-system
De unde vei selecta spre download ISO-ul nu exe-ul
Se ia una bucată Cd
Se une în cd rom
Se ecrie ISO-ul acesta pe Cd fice cu un dublu clik fie cu nero
Se repornește calculatorul
în timp ce acesta buteaza se apasă repetat și continuu F11
Se așteaptă ca antivirusul să buteze
Din tabul de Settings se setează antivirusul să șteargă fișierele ce nu le poate vindeca
Se scanează sistemul
Când operația s-a terminat vei fii notificată
Restarteaza calculatorul
Asta ar trebui să îi faca felul virusului.
Succes

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Poate fi un virus dar poate fi si o defectiune a mouse-lui.

| Nero a răspuns:

E posibil sa ai keylogger (virus prin care un anumit hacker poate vedea/controla ce ai tu in pc) iti recomand sa reinstalezi rapid windows-ul.Incearca sa pornesti pc-ul in safe mode si vezsi daca problema persista.

| aFrEy a răspuns:

Hey ai grija si eu am patit problema ta se datoreaza unui virus Trojan incearca o scanare bafta funda?