| PapushaDeCristaL a întrebat:

De ce nu imi merge mouse-ul si tastatura la calculator? Fara sa ii fac nimic nu mai functioneaza am incercat si cu alt mouse si tor nu merge.

10 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cum ai pus intrebarea pe TPU daca nu-ti merge mouse-ul si tasta?

| PapushaDeCristaL explică (pentru anonim_4396):

De pe pc-ul unei prietene

| Lothar a răspuns:

Incearca sa bagi in alt slot...sau baga intr-un slot de usb

| PapushaDeCristaL explică (pentru Lothar):

Ce-i aia slot?

| Lothar a răspuns (pentru PapushaDeCristaL):

Locul unde bagi mufa de la mouse, de fapt spune-mi cum arata chestia aia pe care o bagi in unitate de la mouse.e patrat la capat, dreptunghiular sau rotund? si spune-mi daca bagai mufa in fata sau in spatele unitatii centrale

| PapushaDeCristaL explică (pentru Lothar):

In spate si e rotund

| Lothar a răspuns (pentru PapushaDeCristaL):

Si tastatura e la fel? Probabil nu mai merge chestia aia unde bagi ca in timp se strica.
Iti trebuie un mouse cu cap d`ala dreptunghiular si bagat in slotul de usb nu unde bagi tu..trebuie bagat intr-o forma de dreptunghi in spatele unitatii (de obicei sunt mai multe locuri goale libere in forma de dreptunghi unu langa altu-2 cate 2)

| RusescuO a răspuns:

Salut incearca sa vezi daca calculatorul le "citeste". Intra in Panou de control si da pe "manager dispozitive" si acolo te uiti sa vezi daca ai "tastaturi" si "mouse-uri si alte dispozitive de indicare", daca nu tot din Panou de control dai pe "dispozitive si imprimante" si dai pe adauga dispozitiv. Funda, daca crezi ca te-am ajutat! happy

| PapushaDeCristaL explică (pentru RusescuO):

Dar cum sa intru in panou de control daca nu merge nici tastarura nici mouse-ul?

| RusescuO a răspuns:

Du mouse-ul si tastatura la un prieten si baga-le si vezi daca lui ii merg. Daca ii merg ai probleme cu slot-urile, si daca nu merg ai probleme cu ele.