| troublemakergirl a întrebat:

De ce nu imi merge sa trimit sms. imi spune ca expedierea a fost nereusita si ma intreaba: reincercati? dar tot nu merge nici a doua oara. unde trebuie sa umblu ca sa il fac sa mearga? dau funda.

Răspuns Câştigător
| valentingb a răspuns:

Centrul de mesaje, oricare, 1, 2, 3, e un numar de telefon setat de retea. Mesajul ajunge la acel numar (este de fapt un server la acea adresa) apoi e trimis catre numarul de telefon al destinatarului. In cazul in care nu reusesti, nu te pricepi, n-ai mai facut asta, apeleaza relatii cu clientii si te vor ajuta ei mai sigur.

9 răspunsuri:
| valentingb a răspuns:

1. Stinge telefonul, scoate cartela, pune cartela, aprinde telefonul.
2. Verifica starea creditului
3. Este acel numar (al destinatarului) corect/activ? Permite receptionarea de mesaje?
4.Verifica daca numarul centrului de mesaje e introdus corect (mesaje-setari-centru mesaje)

| troublemakergirl explică (pentru valentingb):

Care centru trebuie sa fie? 1, 2, 3, 4 sau 5?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu ai credit
Nu ai semnal
Nu ai setata mesageria voacala la mesaje

suna la operatorul tau cel mai bine, pe site nu te poate ajuta nimeni, operatorii pot verifica pe loc.

| lucik93 a răspuns:

1.ai verificat daca ai credit? 2.esti sigur ca numarul acela este inca activ? ate motive nu vad sa mai fie

| Sicoe_Seby_1972 a răspuns:

0744946000 nr centrului de sms trebuie memorat

| ceadragutza a răspuns:

Mi s-a intamplat si mie. Eu nu aveam cartela SIM pusa corect. Uita-te daca este asezata cum trebuie.

| eDyGaMe a răspuns:

Pai nu cred ca ai credit