| DenimM a întrebat:

URGENT! De ce imi tiuie unitatea pc cand o aprind? Am curatato de praf, am montato si cand o aprind tiuie intrerupt si nu arata imaginea pe monitor! Am desfacut si racitoru ala din ea, dar l-am montat la loc, sa fie din cauza asta?
AJUTOR! FUNDA

4 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| Word89 a răspuns:

Pai tiuitul este un semnal care te avertizeaza ca nu e pusa la locul ei o anumita componenta. De obicei placa video si ramul.

| Tyby148 a răspuns (pentru Word89):

Da intr-adevar placa video si rami fac urat daca nu-s prinsi bine in sloturi...
Dar poate fi de la hard ai grija sa nu fie partitia in care ai windows-ul plina.

| lilscript a răspuns:

Mergi la un service autorizat.
Probabil nu a fost asamblat sistemul cum trebuie si de aceea scoate anumite zgomote.
Cel mai bine e sa mergi rapid la un service AUTORIZAT pentru. ca poate sa-ti ia foc unitatea daca se supraincarzeste ( in special AMD-urile )