| PulbereDeStea a întrebat:

De ce nu merge facebook? Imi arata un mesaj: "Certificatul de securitate al site-ului nu prezinta garantie"

Răspuns Câştigător
| al3xander a răspuns:

Seteaza data/ora calculatorului cum trebuie, este din cauza ca ai bateria de la placa de baza descarcata. site-urile securizate au un certificat cu un termen de garantie si daca data nu este intre data emiterii si data expirarii iti da eroare.

| PulbereDeStea explică (pentru al3xander):

Si cat dureaza pana isi revine. Sunt setate corect dar nu merge.

12 răspunsuri:
| CataC a răspuns:

Buna

Daca n-ai rezolvat intre timp, seteaza corect ora si data.

| TOOL a răspuns:

Da am patit-o si eu e din cauza datei calculatorului dai click unde-ti apare ceasul, si pune data de astazi si ora exacta dupa nu o sa mai ai probleme din acest gen.

| TnT123 a răspuns:

Trebuie sa schimbi data de la calculator(adica ziua si anul) de aia iti apare asa

| PulbereDeStea explică (pentru TnT123):

Dar sunt setate corect. Poate fii din cauza faptului ca a stat laptop-ul deconectat de la internet 3-4 saptamani?

| pisicuta2001r a răspuns:

La mine merge

| EuPetrea a răspuns:

Nu iti merge, deoarece contul tau necesita sa fie protejat de un e-mail valid contului de pe facebook.

| PulbereDeStea explică (pentru EuPetrea):

Pai si acum ce fac?

| EuPetrea a răspuns (pentru PulbereDeStea):

Scgimba-ti emailul.Eu cred ca de la inceput nu l-ai facut bine, deoarece trebuie un e-mail corespunzator retelei tale. FUNDA

| PulbereDeStea explică (pentru EuPetrea):

Dar nu ma pot loga pe facebook. Cum sa schimb emailul? Si pana acum mergea, acum de ce sa nu mai mearga?

| TnT123 a răspuns (pentru PulbereDeStea):

Schimba data de la calculator, ai incercat?