| Andrei_AnDu_1998 a întrebat:

De ce nu pot sa scot parola de la hdd, si de ce nu imi intra in boot menu sa imi instalez un Windows de pe un stick butat? heeeelp

Răspuns Câştigător
| DeyCj a răspuns:

Update a BIOS?
NU ai ce căuta să faci aia! Update-ul de BIOS NU se face numai de personal calificat si dacă și numai dacă s-au efectuat upgrade-uri hradware!
Fiind că e un procedeu mai complicat pentru un user normal de pc recomand să apelezi la un service de calculatoare autorizat, NU de cartier, și problema ți se va rezolva.Desigur, contra cost.Succes

3 răspunsuri:
| DeyCj a răspuns:

Că nu ai intrat în BIOS la security s-o dezactivezi.desigur pentru asta trebuie să cunoști parola hard disc-ului.
Cu boot loader-ul ca așa îi zice la meniul ăla de unde să selectezi dispozitivul.Asta depinde de pc-ul tău.Nu la toate accesarea boot loader-ului se face cu F11; La Acer de exemplu e F2, la Asus e F9, la Biostar e F8, și tot așa.De regulă ar trebui să scrie când pc-ul buteaza press X key for boot loader sau x Key for settings menu.Succes

| Andrei_AnDu_1998 explică (pentru DeyCj):

Nu ma lasa sa o dezactivez parola! nici sa ii dau update la bios...

| DeyCj a răspuns (pentru Andrei_AnDu_1998):

Update a BIOS?
NU ai ce căuta să faci aia! Update-ul de BIOS NU se face numai de personal calificat si dacă și numai dacă s-au efectuat upgrade-uri hradware!
Fiind că e un procedeu mai complicat pentru un user normal de pc recomand să apelezi la un service de calculatoare autorizat, NU de cartier, și problema ți se va rezolva.Desigur, contra cost.Succes

| DeyCj a răspuns:

Ps.de asemenea verifică dacă stick-ul USB e butabil 100%.