| Calvero a întrebat:

De ce nu se conecteaza telefonul?

AM un nokia e63 si i-am instalat ultima versiune de soft. Problema e urmatoarea: pana sa-mi instalez softul, imi puteam conecta telefonul la pc si transfera fisiere muzica etc Selectam "memorie de masa" si transferam. acum nu-mi mai apare nimic cand fac legatura intre pc si telefon prin cablu de date. Vreo solutie?

2 răspunsuri:
| DinamiK_4659 a răspuns:

Si eu am e63 de unde ai fir USB?

| Calvero explică:

Deci, bag cablul de date in telefon si celalalt capat in calculator, apoi in mod normal ar fi trebuit sa apara o fereastra pe ecranul telefonului in care sa trebuiasca sa aleg "memorie in/de masa", "pc suite", "transfer date". nu-mi apare asa ceva, de cand i-am instalat softul a aparut aceasta problema. am incercat sa intru la setari conexiune sa selectez acolo "solicitare conectare" - "da" dar degeaba, nici calculatorul si nici telefonul nu reactioneaza cand conectez cablul de date.