| AnonymousTPU007 a întrebat:

De ce nu se incarca video-urile pe YouTube la 1440p HD si 2160p 4k?
Am laptop cu componente foarte bune.Sau tine de ecran? La 1080p imi merge fara probleme.

Răspuns Câştigător
| Jipa95 a răspuns:

Deschide task manager si pune youtube in 2160p iar daca procesorul iti sta in full load, inseamna ca nu ai un procesor atat de bun. Mie pe laptop imi merge pe maxim 1440p cu procesorul pe 90% am un celeron b830, de la 2160p deja cand dau youtube in full screen sacadeaza.
P.S : pe 2160p trebuie sa ai o conexiune mai mare de 6mb sa iti incarce videoclipul fara sa se incarce.

| AnonymousTPU007 explică (pentru Jipa95):

Imi arata cand cum...60-70-80-90% dar 100% nu a aratat.Procesorul e i7 4500u

| AnonymousTPU007 explică (pentru AnonymousTPU007):

La 1.8 ghz 2.4 ghz...cum il fac sau cum stiu pe cat ruleaza el? sau face asta automat, in functie de cum are nevoie?

| Jipa95 a răspuns (pentru AnonymousTPU007):

Da..nu este el un procesor tocmai performant. Incearca sa mai inchizi din aplicatiile de background care mananca din procesor. O cauza ar fi si browser-ul, eu pe Chrome cum am mai spus : duc youtube in 2160p, dar daca il pun pe full screen, atunci sacadeaza.

8 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

La ce iti trebuie 4k? Si nu te astepta sa duci 4k fara un cpu zdravan. Ce ai tu e i7 doar cu numele, c aperformanta e la departare. Plus ca pe laptop e o problema. E 4k, dar integrata e praf, si youtube-ul ruleaza cu integrata.

| AnonymousTPU007 explică (pentru sltlp):

E un i7 echivalentul a unui i3 de desktop.Nu e tocmai naspawinking

| AnonymousTPU007 explică (pentru sltlp):

Cum adica cu integrata?

| sltlp a răspuns (pentru AnonymousTPU007):

Defat in cazul tau e sub un i3 de desktop big grin. Mai departe. Laptop-ul tau ca majoritatea de altfel de 3-4 ani au 2 placi video. Una dedicata, pentru chestii banale, si dedicata, care e mai performanta. pe youtube, e folosita integrata, adica aia mai slabuta.

| AnonymousTPU007 explică:

Acum am vazut ca se incarca totusi, dar foarte greu...