| deyutzzza a întrebat:

De ce nu siteste calculatorul cititorul de carduri? si am schimbat cardul si tot nul citeste
Ce sa fac sal citeasca?

3 răspunsuri:
| Bogdanux a răspuns:

Poate cititorul tau nu e compatibil cu sistemul de operare.Sau poate o fi defect...incearca-l la alt calculator!

| Kattan a răspuns:

Du-l la scoala. Clasa I.
Serios vorbind, in primul rand trebuie sa fi sigura ca este bine conectat (la My Computer trebuie sa iti apara alte litere pe langa cele ala HDD-ului/urilor si DVD-ului/urilor tale).
Daca apar, atunci inseamna ca nu introduci cum trebuie cardul. Nu trebuie fortat, trebuie sa intre usor (fi atenta sa introduci in slotul potrivit).

| Iheartshoes a răspuns:

Daca atunci cand l.ai introdus in calculator nu apare nimic inseamna ca nu ai auto-play.Intra la my computer si deschide-l de acolo.
Daca nu asta e problema poate cardul e blocat.Inainte sa-l bagi in calculator verifica sa fie bine pus butonasul de pe margine "Lock".
Daca nu e nici asta atunci mergi la un informatician.
Bafta!>:d