| thefortgod a întrebat:

De ce pe Smart TV-ul meu de la Samsung filmele arata 50 de cadre pe secunda.Ar trebuie sa arate 24.
Știe cineva de ce și cum rezolv?

3 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Același cadru e afișat de 2 ori, te supără asta?

| NLS a răspuns:

Care e sursa filmelor?
Seriale de pe Netflix, HBO Go?
mkv uri?
posturile normale prin cablu?

Ce model de TV e?

Nu stiu daca e si cazul tau, dar unele televizoare moderne nu au suport pentru 24 de cadre, si in acest caz, multiplica frame-urile (introduc fake frames) pana la un numar superior suportat, fie 30, fie 60...

| Zuzu1991 a răspuns:

Wow, GEEZAZ DUDE, ai o calitate a imaginii mult mai buna dar tu plangi si vrei una mai proasta, PE BUNE?!?