| Miranda29 a întrebat:

De ce ramane ecranul negru dupa "starting windows" aveam win 7 ultimate x64. Lam reinstalat (tot win 7 x64 am pus) acum 2 saptamani si tot n-am scapat de problema.Ieri m-am decis sa instalez 32 BIT si surpriza:dupa starting windows ramanea TOT negru (desi monitorul arata ca e deschis) deci practic nu se incarca. I-am dat un restart si a aparut o eroare cu windows did not respond.cu normal mode si safe mode si apoi a mers. sa deschis... oare de la ce sa fie?
funda!

2 răspunsuri:
| MenInShadow a răspuns:

Calculatorul tau nu accepta windows 7. Nu e destul de "bun" pentru a suporta windows 7. Are ceva in piesele lui care nu-i permite sa accepte windowsul asta, sau poate este prea vechi. Daca are 4-5 ani, si nu stii cum sa-l intretii, pentru toate programele de la ora actuala, programele windowsurile, etc degeaba,
Incearca sa instalezi windows xp sp2, sau sp3, sa vezi daca merge. Dar incearca mai intai cu sp2, daca merge, inseamna ca e cum am zis eu.

| Miranda29 explică:

Imposibil are 4gb ram, placa video ati radeon hd 4650, procesor Intel dual core 6500 2, 93 ghz si HDD 500!