| danyelmanolache a întrebat:

De ce se deschid uneori si alte ferestre decat cele pe care le doresc, pe explorer. calculatorul are antivirus cu licenta si nu este virusat

Răspuns Câştigător
| andreutz a răspuns:

In primul rand, nu conteaza asa mult ca antivirusul are licenta... poate este vechi, si baza de date a acestuia nu este actualizata...in acest sens, nu va putea detecta toti virusii tai...si in al doilea rand, poate nu a fost instalat windows-ul cum trebuie...mai da-ne niste date... exemplu, ce antivirus ai, de cand l-ai instalat, ce windows, de cat timp...etc...

3 răspunsuri:
| viorel2c a răspuns:

Instaleaza un program de genul Perfect Uninstaller sau Your Uninstaller si ai acolo o optiune cu ce programe pornesc o data cu Windows-ul(Startup Manager). Exista si in Windows asa ceva dar de aici e mai usor.

| Boby a răspuns:

Fratilor incetati sa mai folositi internet Explorer
Este cel mai penal browser care exista
Aveti alternative Mozila firefox sau opera
Am impresia ca s-a creat o pzihoza vizavi de virusi...toata lumea are virusi sau da vina pe virusi
Domne mi s-a stricat pc-ul Cum? Am luat un virus
Cred ca e mai simplu sa spui ca ai luat un virus decat sa recunosti ca l-ai facut tu praf
Bine eu vorbesc acum in general, dar asa se intampla mereu
Crede-ma ca poti sa ai cel mai tare antivirus din lime daca esti neatent si dai click pe tot felul de prosti nu poate sa te protejeze nimeni(crezi ca daca ai licenta esti intangibil?)
Voi sunteti singurii care puteti sa va protejati calculatorul si pe voi implicit
Hai ca am deviat de la subiect

| danyelmanolache explică:

Antivirusul este mcafee si este instalat de vreo 2 luni, windows-ul este vista si il am de 6 luni, dar eu nu am probleme cand deschid laptopul, ci cand intru pe explorer. pop-up blocker-ul esteactivat, dar tot se deschid unele pagini nedorite.