| 현주 a întrebat:

Salut tpu...de la o vreme am pcul foarte virusat, cred.Problema e ca nu mai pot sa deschid anuminte lucruri din calculator.Doar unele ferestre merg.Am incercat si cu click stanga dar tot nu se deschid.De asteptat am asteptat destul.Nici anitivirusul nu pot sa il deschid.Ce sa ma fac? Doresc ca mentionez ca nu e nici o eroare care nu ma lasa sa le deschid, pur si simplu nu merg.

8 răspunsuri:
| onasis1961 a răspuns:

Încearca sa-l devirusezi, dar cel mai corect si sigur.reinstaleaza windowsul.

| Catalin970 a răspuns:

Cea mai buna metoda e sa reinstalezi windows`ul, astfel erorile si virusii vor fi sterse.

| JulyStorm a răspuns:

Reinstaleaza windul, instaleaza un antivirus bun si mai lasa pornaciunile!

| trăncănici a răspuns:

Cumpără licenţă windows, ca să-i poţi face update-urile.

| AdrianL a răspuns:

Cred ca ai ceva Win32.sality nust ca asa am patit si eu mai demult.L-am luat ala si dupa cateva secunde i-a venit si familionul.Descarca malware bytes vezi daca face treaba si dupa aia baga cd de la windows si dai repair, reinstaleaza ce mai e nevoie.

| 현주 explică (pentru AdrianL):

Nu ma lasa sa deschid Malwarebytes, il am deja.

| DarkGhost a răspuns:

Cheama preotul sa-l scape de virusi laughing

| SandraM a răspuns:

Reinstaleaza windows. Si stai departe de siteurile cu downloaduri gratuite, nu deschide emailuri cu atasamente.exe pe viitor, ca sa nu mai patesti asta.