| Wolfyyy a întrebat:

De ce se incalzeste rau laptopul?

Răspuns Câştigător
| LemonCandy a răspuns:

Si eu am laptop si se incalezte la fel si la mine.Chiar astazi am invat la Fizica.Praf in radiator. Se desface si se curata. Daca nu te pricepi, apeleaza la serviciile unei firme care are ca obiect de activitate depanarea laptopurilor.
Cooler padul e si el de folos, dar daca nu are aerul pe unde sa treaca, tot degeaba.
Funda? puppy dog eyes

14 răspunsuri:
neluL
| neluL a răspuns:

Pentru ca asa se incazeste el! Sta undeva la 60 grade temperatura la procesor!

| Cronki a răspuns:

Temperatura procesorului trebuie sa fie intre 40 - 55 grade si in load 60 /75, max 80. Foloseste CoreTemp pentru a observa temperatura CPU. Daca temperatura procesorului trece de 80 grade(fara sa-l soliciti) trebuie desfacut si curatat de praf atat ventilatorul cat si elementii coolerului. Daca e in garantie, poti cumpara un Cooler Pad pentru al racori, nu de alta da vine vara!
Astept si alte raspunsuri/comentarii!

| Claudiu2011 a răspuns:

Pentru ca piesele sunt ingramadite intr-o cutie mica.si nu cred ca are cooler.sau nu face fata daca are.la unitate piesele stau lejer.aici la laptop stau ingramadite.

| VORTEX a răspuns:

Buna,laptop-ul se incalzeste pentru ca nu are ventilatoare la fel de puternice cum are un desktop si la utilizare undelungata se ingalzeste.Pentru a remedia problema, cumpara o mosuta pentru laptop cu coolere, nu este foarte scumpa si ajuta mult laptop-ul sa nu se incalzeasca.bafta

| ZEU93 a răspuns:

Pentru ca laptopul se aeriseste scotan aerul prin spate (sau sub laptop) depinde de compozitie si daca il tii pe masa, se supraincalzeste pentru ca aerul din laptop se duce in masa (exemplu) si se intoarce inapoi happy

| тøхх a răspuns:

Pentru ca il ti mult deschis.Cel putin asa stiu!`:d

| selfie a răspuns:

Poate e murdar sau nu se mai invirte bine ventilatorul din el. Poate reusesti sa-l cureti. Si la un prieten se incalzea, plus ca facea ceva zgomot ventilatorul de la procesor. I-am scazut turatia cat sa nu se incalzeasca prea mult.

| Infernia a răspuns:

laughing)))))) Dar cum vrei sa fie rece? Pt ca ii merge motoru'

| RaluKkkk a răspuns:

Pentru ca atunci cand tu intri te joci sau ce faci pe laptop el este in contunuua functiune! nu ai de ce sa-ti faci griji din aceasta cauza...asta trebuie sa se intaple nu exista laptop care sa nu se incalzeasca

| lulu_8735 a răspuns:

Ca orice alt aparat. cand e folosit incontinuu se inaclzeste rau...si al meu dupa cm 2-3 ore. pornit...dar nu crk e vreo problema. cand nu lucrezi la el da-l pe modul stand-byhappyhappy economisesti si energiehappyhappy

| xdeni a răspuns:

Se incalzeste daca il suprasoliciti sau umbli mult pe el
big grin

| Topală_Florin_1989 a răspuns:

Am si eu un laptop care se incalzeste rau cu tot cu cooler pad. Daca stau mai mult pe net sau vreun joculet ceva, trece de 100 de grade, si se inchide. Ma poate ajuta cineva?

| claudia_6634 a răspuns:

Pentru ca al ti mult in priza mai stinge-l si thu frate

| Guriuc_Eugen_1991 a răspuns:

Dacaa vi se incalzeste laptopul asta insemna ca coleru ii pe duka el trebueste o fata in luna sal curatiti acum pe timpul de vara e foarte mute posibilitat sa se arda da mai precis sa sara in aer big grin