| CristinelB a întrebat:

De ce tastatura nu mai scrie cum trebuie? Cand scriu, tastatura mea scrie cateva cuvinte si nu le mai termina pana la final, scrie doar jumatate din el si se blocheaza. Am reinstalat windowsul acum ceva timp (windows 7 ultimate). Ce poate sa aiba?

2 răspunsuri:
| zilog a răspuns:

Ai apasat pe Fn si ai activat tastele nunerice acum trebuie sa te jici cu FN-ul si sa citesti manualul cum se dezactiveaza tastele numerice

Sau sa mergi in bios si sa dai

Load default bios

Si pe urma sa reinstalezi windows-ul

Daca nu merge scoti bateria de la bios de pe placa de baza pentru 2 zile

Dupa care o pui la loc si reinstalezi sistemul de operare

| marinaru777 a răspuns:

Ca sa testezi tastatura e simplu deschizi un fisier.txt si apesi pe rand cate o tasta, verifica si in control panel tastatura si limba si setarile de acolo.