| AndreiTudose a întrebat:

De ce telecomanda de la TV functioneaza si la riceiver? Si la fel telecomanda de la receiverul DIGI functioneaza la tv. Problema e urmatoarea. Cand schimb canalele din riceiver intra in meniu, setari si altele. Ce pot face sa nu mai functioneze telecomanda de la receiver la tv si cea de la tv la receiver?

3 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Poate sunt compatibile au aceleasi procesoare si televizorul si recieverul

| Andrei2991 a răspuns:

Incearca sa folosesti o alta telecomanda compatibila cu TV-ul tau. Daca si aia functioneaza la receiver, incearca sa te uiti la setarile receiver-ului si vezi daca ar o optiune de genul. Daca nu gasesti nimic, suna-i pe cei de la DIGI, s-ar putea sa stie ei.

| Cartofescu a răspuns:

Mda...alti fizicieni talentati, se afla in treaba si te deruteaza cu "softul" rolling on the floor nu are treaba, e vorba de frecventa...si din coincidenta ambele au aceeasi frecventa; nu stiu daca poti sa faci ceva in legatura cu asta, ar trebui sa apelezi la cineva specializat, nu ai cum sa o rezolvi solo.