| κλάους a întrebat:

De ce toti spun ca daca ai WiFi furi internet? Nu inteleg chestia asta. Te conectezi la WiFi cu un username si parola, asa cum te conectezi si la un modem.

Puteti sa clarificati acesta "situatie" sau sa ma faceti sa inteleg mai bine, daca gresesc eu?

6 răspunsuri:
| itsoft a răspuns:

Pai hai sa iti spun care este treaba. Daca tu ai un ruter propriu wireless in casa montat este foarte important pentru a pune o securytate la el. Ca daca cumva se conecteaza 1, 2 3 4 peroasone la el tu la randu tau o sa mai ai net tocmai luna viitoare. Finca o sa risti sa iti manance din banda si o sa stai lnaga el si te rogi sa, tragi si tu un film sau un joc sau o muzica!

Deci cam asta este partea cu Useru si Parola la wireless.

Răspuns utilizator avertizat
| AleXandrUavfc a răspuns:

Esti in urma... esti in urma rau...

| κλάους explică (pentru AleXandrUavfc):

Ma faci sa zambesc. Thank you!

Puteai sa spui (sa scrii +2-3 randuri) de ce crezi ca sunt in urma.

| Crisstyanos a răspuns:

Pai frate daca ai wifi si gasesti un dobitoc care a uitat sa-si puna parola poti sa-i furi internet fara sa stie si atunci nu va mai fii nevoie de parola

| UngureanuGSM a răspuns:

FURI NET. da happy pentru ca nu toti isi baga parola pe retea. si asa le iei semnalul laughing!