| anonim_4396 a întrebat:

De ce Windows 10 și 11 nu au mai venit cu Windows Movie Maker instalat?

Răspuns Câştigător
| NLS a răspuns:

Pentru ca oferă puține unelte fata de concurenta.
Editare video înseamnă mai mult decât sa decupezi și sa alipesti, punând câte un efect de tranziție între.

Incearca sa urmărești pe Youtube niște tutoriale de Resolve (care are și o varianta gratuita și foarte "puternica") și ai sa înțelegi ca programele la nivel de grădiniță nu mai sunt căutate, cand cu KdenLive sau Resolve poți face infinit mai multe.

OpenShot sau ShotCut sunt mai simple, pentru cei care se sperie de interfata din Resolve, sau nu au calculatoare puternice.

5 răspunsuri:
| Wr3nch a răspuns:

Ca nu il foloseste nimeni lol.

| ReddY25 a răspuns:

E demodat. Acum exista alte playere mai competente

| NLS a răspuns (pentru NLS):

Si avand in vedere notele, de ce ar fi cineva atat de masochist incat sa instaleze ceva ce nu mai functioneaza decat foarte limitat, foarte prost si cu o organizare total diferita de a altor programe din categoria aceasta?
Compara fluxul de lucru din OpenShot, ShotCut, KdenLive, Resolve, cu Movie Maker. Plus ca e sacrilegiu sa compari Resolve cu Movie Maker. Diferenta dintre ele tinde la infinit.

https://apps.microsoft.com/......VFQ4LMZ6C9

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru NLS):

Dar totuși, cei de la Microsoft puteau să-l îmbunătățească, să-i implementeze funcții noi.

Răspuns utilizator avertizat