| anonim_4396 a întrebat:

De ce yahoo imi cere intrebarile secrete la messenger din motiv ce stiu si parola si id'ul? Raspunsurile la intrebarile secrete nu le mai stiu. Ce pot sa fac? Am id'ul de peste 5-6 ani si am mare nevoie de el.

1 răspuns:
| DeyCj a răspuns:

Probabil o aplicație sau cioneva a încercat să pătrundă neautorizat în ontul tău de yahoo și ca măsură de securitate implementată recent datorită atacului hackerilor pe portalul Yahoo îti cere acest lucru. Dacă nu ai nici un mail secundar ce servește la recuperarea/confirmarea contului, nu mai poți accesa contul tău de yahoo.
Mai este o variantă. încearcă să nu te mai loghezi pe cont 24 de ore că poate te va lăsa făra confirmarea contului cu întrebăriel secrete.Succes