| catalin1995 a întrebat:

De ceva timp mi se blocheaza calculatorul.se blocheaza numai cind ma joc si cind stau pe yutube. dati-mi va rog citeva sfaturi

8 răspunsuri:
| SDavidS a răspuns:

PC-ul se blocheaza cand ii este foarte cald, poate ca ventilatorul este adjustat la minim, trebuie sa vezi partea din spate acolo trebuie sa vezi ceva buton de rotire, uitate bine. Daca tot nu merge du-o la serviz. Funda?

| catalin1995 explică (pentru SDavidS):

Dar de ce numai la jocuri si pe yutube si foarte rar cind stau asa simplu pe net?

| SDavidS a răspuns (pentru catalin1995):

Pentru ca Jocurile afecteaza mult CPU-ul si de acea PC-ul se incalzeste.

| catalin1995 explică (pentru SDavidS):

Si care ar fi solutiile?

| SDavidS a răspuns (pentru catalin1995):

Mergi la un Service si acolo iti pun pe PC un Ventilator mai puternic, sau altceva.
Daca ai un PC nu asa de bun atunci de aia se incalzeste, daca ai un PC mai bun atunci nu o sa fie nimic.

| catalin1995 explică (pentru SDavidS):

Dar am uitat sa spun un lucru
intr-o zi am descarcat un joc care din pacate era cu virusi, seara am stins compu si adoua zi cind l-am aprins nu mai mergea nimic am schimbat windowsu si de atunci mi se blocheaza AR PUTEA FI AICI PROBLEMA?

| catalin1995 explică (pentru catalin1995):

Uite ca azi l-am dus la servis si mi-au zis ca nu are nimic

| originaladidas a răspuns:

Pai,si mie mi se intampla asta cand ma joc mi se incalzeste Pc si se blocheaza cred ca trebuie sa il cureti din praf din unitate sau poate ii devina coolerul daca vrei un cooler comanda-l de aici www.emag.ro;)bafta!