| ReViNeMaScAtii a întrebat:

am si eu 2 intrebari.

1.cum pot sa imi reformatez PC-ul daca mi-am pierdut diriverele?
merge tot mai greu...deabia mai pot deschide o pagina de internet( imi ia aproxivativ 20 min pana se incarca)

2.imi puteti da un tutorial in care sa invat cum sa reformatez singur pc-ul (pana acuma mi'l reformata un prieten care e plecat in Austria)
FUNA+VOT!

Răspuns Câştigător
| ywar a răspuns:

Cauta pe www.videotutorial.ro

dar... reformatarea nu e totul! Trebuie sa ai un cd bootabil cu sistemul de operare - poate fi Win 7, poate fi Win XP... Trebuie luat in considerare de asemenea si masina pe care instalezi sistemul de operare: procesor, ram.
Sugestia mea se indreapta catre Win 7 [daca te tine calculatorul] pentru ca nu vei mai avea nevoie de drivere. Ai dat date putine si nu pot sa spun mai multe pentru ca as spune sigur prostii.
Bafta - si chiar si asa site-ul acela este extraordinar pentru utilizatorii de PC.
Sa iti faci partitie de date - daca stii ce e aia...
Bafta!

| ReViNeMaScAtii explică (pentru ywar):

Saluthappy
nu ma pricep prea bine la calculatoare si faza nasola este ca nu mai am nici un Cd de cand mi-am cumparat pc-ulstraight face drivere windows si ce mai trebuie (nu le stiu pe toatelaughing ) nu exista un site de unde pot descarca toate astea?

pana acuma eu am avut Windows Xp, i-ar calculatorul il am de cativa ani bunithinking
ultima data cand am fost cu calculatorul la internet mi-au luat rami din el si de aceea vreau sa invat eu sa il reformatez singur.dar mi-e frica sa nu il stric mai raustraight face

| KodrutZ a răspuns (pentru ReViNeMaScAtii):

Desigur ca exista, site-ul producatorului. Cum vine asta "mi-au luat rami din el"? Nu se cheama furt? Tu ai zis mersi si gata? In cazul asta, iti meriti soarta.

3 răspunsuri:
| atoatestiitoarea a răspuns:

Inainte de a formata poate ca se poate repara prin diverse metode
Una din ele ar sa afaci apel la o persoana in care ai incredere cum este de exemplu cea din Austria care va intra cu ajutorul unui program Teamwiewer de exemplu la tine in calculator si va putea restaura sistemul la o data anterioara
daca vrei lectii de informatica gratis scrie-mi la email