| anonim_4396 a întrebat:

De circa 2 luni am lansat un site de știri culturale, este indexat pe Google, Yahoo, Bing etc, dar stă încă prost la capitolul Backlinks. Citesc pe multe forumuri dedicate SEO despre cumpărarea de Backlinks, știm bine că e importantă și calitatea, ar fi de încredere site-uri de genul https://getbacklinks.net/product/500-backlinks-for-small -websites-blog/?

4 răspunsuri:
| Ronnix a răspuns:

Nu, nu este bine. Nu este nevoie sa recurgi la astfel de practici. Doar asigura-te ca postezi continut de calitate si totul va creste organic. Nu poti face un site si sa te astepti sa creasca in doar 2 luni...

| GabiDumitrescu a răspuns:

2021, lol, backlinks. Ce aduce in plus site-ul? Produceti continut de calitate si o sa vina si traficul. Netul in limba romana, pe nisa culturala... asta e treaba de ong, nu ceva de facut profit.

| Priceputeanu a răspuns (pentru GabiDumitrescu):

Site-ul nu este creat pentru a face profit.

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru Priceputeanu):

Ah, ok atunci. In cazul asta, permite-mi sa iti sugerez ce as face eu daca m-as baga pe ceva de genul asta - cauta grupuri de FB pe profilul asta, urca si ceva continut original pe YT, creaza o comunitate. Poti eventual sa dai si mesaje celorlalte site-uri pe profil ca sa faceti link exchange.