| CătălinKeenshi a întrebat:

De Crăciun) am cumpărat un Laptop Lenovo 100-15IBD de la un magazin (original eMag sau Flanco, nu mai ştiu sigur, tata ştie) şi am multe probleme în găsirea driverelor etc. La cumpărare nu am primit nici un CD cu drivere, iar pe site-ul de la Lenovo scrie că are Windows 10 64biţi. Ei bine, când l-am luat nu a avut nici un windows. Dacă merg cu el (e în garanţie) îmi poate da vreun CD cu Windows-ul sau drivere măcar?

4 răspunsuri:
| AlexAndrei99 a răspuns:

Pe cutie scrie ca este compatibil cu windows 10, dar nu o sa ti-l dea ei. Driverele le gasesti la www.lenovo.ro la sectiunra support.

| CătălinKeenshi explică (pentru AlexAndrei99):

Ştiu asta, dar nu trebuia să dea şi CD cu drivere? Aşa am primit la vechiul PC. Măcar ăla de internet că după mi le iau singur... De data asta l-am salvat pe un Stic USB dar am mai făcut-o o dată şi când să îl bag dătea eroare...

| K0sti a răspuns (pentru CătălinKeenshi):

Pai ia driverul care trebuie, ca sa nu-ti mai dea eroare! Lenovo are cel mai meserias si user friendly site cu drivere! Daca nici drivere nu sunteti in stare sa instalati...e grav!

| AlexAndrei99 a răspuns:

Uite poti descarca drivere-le de aici: http://support.lenovo.com/....../100-15ibd
Nu uita sa completezi spatiul cu Windows, daca ai windos 7, selecteaza Windows7. Sper sa te descurci, bafta!