| george26 a întrebat:

De curand am achizitionat un laptop cu windows 7 inclus pe el ...acum problema este ca nu stiu cum sa reinstalez windows-ul.Ma puteti ajuta?

Răspuns Câştigător
| RazzyFUnik a răspuns:

Pai offf... nici nu o sa iti dea vreodata pentru ca u nu ai cumparat windoes ci doar licenta adica acel cod, daca vrei sa il reinstalezi iti faci un un dvd si til instalezi pe cont propriu... sfat data viitoare nu mai da banii pe softuri ca ii dai aiurea tongue

7 răspunsuri:
| RazzyFUnik a răspuns:

Bagi cd dai restart dai f2 ar trebui sa inceapa instalarea e intuitiv ca are o interfata grafica placuta

| george26 explică (pentru RazzyFUnik):

Pai nu am primit nici un cd cand am luat laptop-ul era deja instalat windows-ul

| RazzyFUnik a răspuns (pentru george26):

Pai offf... nici nu o sa iti dea vreodata pentru ca u nu ai cumparat windoes ci doar licenta adica acel cod, daca vrei sa il reinstalezi iti faci un un dvd si til instalezi pe cont propriu... sfat data viitoare nu mai da banii pe softuri ca ii dai aiurea tongue

| crynys a răspuns:

Cand l-ai cumparat nu ti-au dat un recovery cd si un cd cu drivere?

| RazzyFUnik a răspuns (pentru crynys):

Nu prea se da sincer... poate s-a dat... dar in prezent nu se mai dau decat foarte rar stiu cazuri concrete

| DjDariusX a răspuns:

Deci:
Pasul1.Du-te la magazin si ia-ti un CD cu windows(ce windows vrei tu XP, Vista)
Pasul2.Baga CD-ul in pc.
Pasul3.Cauta Install, Start, Run sau cum o fii acolo.
Pasul4.o sa-ti apara sa dai nu stiu ce(te descurci tu[nu-i nimic complicat])
Pasul5.Astepti sa se incarce tot[Iti va aprarea niste seturii[tu setezi pe placul tau])
Pasul6.Imi dai funda?

| george26 explică:

Multumesc mult pentru raspunsuri