| mihneadan a întrebat:

De curand mi-am luat niste casti gaming cu microfon (HyperX Cloud Stinger). Laptopul meu (Dell Inspiron 15 3000) are numai o gaura pentru casti. La pachet am primit si un convertor si ma introdus ambele fire(casti/microfon) in gaura pentru casti dar microfonul nu functioneaza. Aveti vreo idee sau este necesar un convertor usb?

Răspuns Câştigător
| vocea a răspuns:

Castile pentru jocuri trebuiau sa aiba instalate si microfon, ai putea merge cu ele inapoi la magazin si sa iti raspunda la intrebare, daca ai si garantia este perfect

| mihneadan explică (pentru vocea):

Trebuia sa selectez headset la device manager. Multumesc

1 răspuns: