Întrebare recomandată | Felys a întrebat:

De doua zile in lista de pe Facebook de prieteni la mai multe contacte au aparut persoane care nu le am la prieteni dar le am memorate numerele lor de telefon in cartela de telefon pe care am setat-o cand am facut contul de fb.Nu am cautat nicidata acele persoane pe Facebook,nici nu am trimis vreodata mesaj,apar doar cand sunt online apoi dispar,i-am recunoscut dupa pozele lor. Vroiam sa stiu daca i s-a mai intamplat asa ceva cuiva si de ce oare au inceput asa sa apara,e cumva o functie noua,se poate seta cumva sa nu mai apara pentru ca nu vreau sa imi intre in contul de Facebook orice persoana, nu sunt genul sa fac prietenii cu sutele, multumesc anticipat pentru orice lamurire

2 răspunsuri:
| Nilsson a răspuns:

Cel mai probabil aplicatia de Facebook a trimis niste cereri automate de prietenie contactelor asociate cu un cont de Fb. Ar trebuie sa verifici la setari exact care e situatia. Dar oricum, nu cred ca e cea mai potrivita categorie la care sa adresezi aceasta intrebare, eu ma gandeam ca te-a agasat cineva pe teme religioase de pe reteaua de socializare big grin

| Felys explică (pentru Nilsson):

Nu exista nici o cerere de prietenie,nici de la mine catre ei nici invers, nu apar ca si cand ar fi prietenii mei sau in asteptarea acceptului, doar sunt pe partea dreapta unde sunt prietenii si dedesubt scrie mai multe contacte, acolo apar dar cei din ei care si-au setat sa nu le fie public profilul nu pot vedea decat numele si poza principala, totusi de cate ori intra online imi apar apoi dispar, mi se pare ciudat si voiam sa stiu daca i s-a mai intamplat cuiva asta.Mentionez ca acele persoane de care spun le am memorat numarul de telefon in cartela mea, nu sunt la intamplare