| Sarah940 a întrebat:

De la última actualizare Windows 11, am probleme cu sunetul. De exemplu daca cineva mă sună pe skype, nu aude muzica in fundal, chiar daca dau volumul la maxim. Am verificat în setările sunetului și totul pare in regula. Am contactat suportul dar nu răspunde nimeni. Ce as putea face?

10 răspunsuri:
| NLS a răspuns:

In alte aplicatii cum merge? (Telegram sau FB Messenger nici nu conteaza, desi sunt foarte folosite, mai ales al doilea. Ma refer la Teams, care apartine tot de MS).

Eu n-am avut probleme cu sunetul pe W11, desi foloseam si Skype, insa am revenit momentan la 10, deoarece imprimanta nu functiona corect (functia de scannare).

| Sarah940 explică (pentru NLS):

Nu funcționează niciunde?

| ywar a răspuns:

Cine va pune sa folositi mizeria aia? Meseria de tester nu e una care sa fie de bagatelizat, iar Microsoft nu mai testeaza nimic. De aceea ies update-uri mizerabile care-ti dau peste cap tot. Ai nevoie de un sistem de operare stabil, nu de noutati. Banuiesc ca nu poti face roll-back. Ce spui tu e mai putin grav..insa m-am lovit in trecut de niste treburi de m-a durut capul...fisiere pierdute, sterse de windows din proprie initiativa, configuratii schimbate, registrii lipsa.

| Sarah940 explică (pentru ywar):

Nu pot reinstala w10, într-adevăr. O situație destul de ciudată, oricum.

| Brizbriz a răspuns:

Instalezi windows 10hee hee

| Sarah940 explică (pentru Brizbriz):

Am făcut-o deja în urma cu mult timp. Dar de aprox. O săptămână, s-a actualizat singur 11

| Brizbriz a răspuns (pentru Sarah940):

Naspa, ai putea cauta pe google cum sa dezactivezi asta

| Mihai_Andrei_Neagu_1995 a răspuns:

Ai nevoie de o boxa externa

| Sarah940 explică (pentru Mihai_Andrei_Neagu_1995):

Pai până acum a funcționat totul normal. De 2 ani totul merge foarte bine. Dar uite că am făcut prostia de a instala w11 și acum nu știu ce să fac. Altă opțiune nu exista? Doar sa cumpăr boxa externa?

| halogen001 a răspuns (pentru Sarah940):

Reinstalare windows 10.