| attilanagy14 a întrebat:

De o vreme imi porneste greu calculatorul.
Vreau sa spun pana la acel bip cand se incarca dupa aceea windowsul dureaza prea mult. Apas pe Buton"off" si trebuie sa treaca mai mult de 2-3 minute pana bipaie si porneste, se incarca dupa aceea windowsul. Dupa aceea merge bine nu am probleme cu el. Nu face acelasi lucru cand dau restart, in acest caz se restarteaza normal, nu sta prea mult...
Configuratia meatongue4 de 3400mhz pe bus de 800mhz
placa de baza P5Q PL-AM, Hdd WDC 250G
Memorii A-Data 2G-800mhz dual chanel.
Mentionez ca este nou din magazin cumparat, si pana acum nu pornea asa de greu
De la o vreme-ncoace doar merge asa.

5 răspunsuri:
| pacalici a răspuns:

Reinstaleaza windowsul

| aLeks_4722 a răspuns:

Ai curatat PC-ul ala de praf vreodata? straight face Crek e desertu' Sahara acolo!

| JulieWoof a răspuns:

Cred ca ai virusi! Ar trebui sa ai un antivirus pe CD pentru a fi protejat Pc-ul tau! Asta e parerea mea...

| Andreipro a răspuns:

Probabil ca ai instalat o programa ne suportabila pentru pc-ul tau de exemplu un antivirus program sau internet security

| attilanagy14 explică:

Nu e vorba aici de virusi!
Problema e, cand apesi pe "on"pe acel buton calculatorul porneste, se aud cum merg ventilatoarele, dar nu apare nimic pe monitor.
Deabea dupa 2-3 minute se aude un bip, dupa aceea porneste, se incarca normal windowsul...
Deci:-nu are nici o legatura cu virusii
Am antivirus, iar calculatorul merge bine, numa problema aceea, dureaza prea mult pana bip-aie...