| silvia_6803 a întrebat:

Am probleme cu calculatorul, din cand in cand mi se restarteaza si nu inteleg de la ce poate fii? pc-il meu este un dual core
Mentionez ca Windowsul l-am schimbat dar tot aceiasi figura imi face si cand ajunge la imaginea cand windowsul se incarca acesta se lumineaza mai greu pe ecran este posibil sa fie de la hdd? sau poate stiti voi si ma veti ajuta.

11 răspunsuri:
| Sihastrul a răspuns:

Desfacut/indepartat praful de pe radiatorul/sursei/procesorului/placii video (daca are).

| Gabi1335 a răspuns:

Se restarteaza si apare un scris alb pe font albastru?

| silvia_6803 explică (pentru Gabi1335):

Da si sti de la ce ar putea fi? multi spun ca de la hdd si ma gandeam sa il schimb

| silvia_6803 explică (pentru Gabi1335):

Da asa se intampla sti de la ce poate fi? ma gandeam sa schimb hdd

| Gabi1335 a răspuns (pentru silvia_6803):

Eu zic sa nu schimbi inca hdd pana nu afli sigur daca el este porblema mie imi facea asa si l-am dus la un service

| Gabi1335 a răspuns (pentru silvia_6803):

Poate fi de la praful acumulat pe colere si in unitate si a temperaturii camerei ridicate

| mihaibumbar a răspuns:

Sall.problema ar putea fi din cauza procesorului dar in nici un caz de la windows ar fi bine sa il desfaci si sa ii cureti procesorul, placa video si scoate si rami si curatai dupa ce faci toate astea sigur nu o sa mai ai probleme.bafta

| GIRLBELIEBER a răspuns:

Fix asa mi s-a intamplat si mie dar am aflat ca mi s-a ars ceva si trebuie din cand in cand sa-ti schimbi windopsul si sa-l cureti inauntru.plz funda

| AlexIronIc a răspuns:

Sunt sigur ca nu este o problema de fisiere, cel mai probabil este din cauza prafului din unitate.M-i s-a intamplat si mie, daca temperatura depaseste 65 de grade se restarteaza.
Ai putea sa il desfaci si ca cureti ventilatoarele cu o pensula dar cel mai bine ar fi sa il duci la un servis de computere, e mai ieftin daca e in garantie (vreo 20 de lei)

| LoGaS a răspuns:

Din cauza prafului de pe culer sau probleme la sistemul electric,nu baga destul curent uneori, sau priza e de vine, sunt multe chestii.du'l la doctor.

| raresh77 a răspuns:

O fi vreun virus