| Nonono a întrebat:

De vreo 3-4 zile pc-ul meu parca a luat-o razna. De exemplu daca am deschis opera si google chrome, melodia de la winamp incepe sa bazaie sau sa faca ca un robot sau parca merge cu incetinitorul. Sau daca ma uit la un film, ingheata ecranul si baraie si obligat trebuie sa dau restart. Tin sa spun ca nu am vreun virus si pc-ul e curatat de praf. Inainte si un film de 1080p puteam sa vizionez si tot nu se bloca. Ma puteti ajuta?

Răspuns Câştigător
| fujitsu a răspuns:

Depinde de performantele PC-ului tau... (placa video, procesor si memorie RAM).
Daca zici ca inainte iti mergeau filme pe 1080p inseamna ca ai o placa video bunicica si ai putea incerca sa reinstalezi driverul acesteia, iar daca nici asa nu merge atunci reinstaleaza Windows-ul...
Daca problema nu se rezolva poate trebuie putina pasta termoconductoare la ventilatia procesorului... Daca nu te pricepi iti recomand sa il duci la un servicebig grin

3 răspunsuri:
| tteo92 a răspuns:

Salut!
E slabita placa video.
Nu mai ai ce face, n-o sa mai dureze mult si o sa ti se de-a restart singur, cand o sa fie prea solicitat cu multe aplicatii deschise.
Uite o aplicatie simpla si o sa vezi ca ti se blocheaza.
Intra pe messenger, si deschide sa vorbesti cu mai multi o data cam 5-6 si o sa ti se blocheze.
Bafta!

| christianlaroka a răspuns:

Cred ca placa video e de vina..nu te va mai tine mult si va trebui s-o schimbi..de curiozitate placa e Nvidia sau AtiRadeon? sau e integrata in procesor?