| Duta_Mihai_1998 a întrebat:

Deci am descarcat un joc si zice ca e de x64, il deschid și pe win8 spune "aceasta aplicație nu poate rula pe acest PC.
în info Sistem scrie "Sistem de operare pe 32 de biți, procesor de tip x64"

Răspuns Câştigător
| catafan a răspuns:

Procesorul tau suporta doar sistemele de operare pe 64biti (x64) si probabil de aceea nu functioneaza fiindca procesorul suporta doar x64 si tu ai instalat pe pc x86

1 răspuns:
| BpBycaBestEVer a răspuns:

Dai click dreapta pe ea.Dai copmatibility si dai acolo win 7. S-ar putea sa meraga... daca nu mai incearca niste variante de acolo