| Marius1789 a întrebat:

Deci am luat un stick de 4Gb pe care vroiam să-mi pun un Windows. Am pus Windows-ul și când dau restart să încep nu îmi dă să apăs nici o tastă. Asta este sigur din bios. Îmi dă cineva vreun video pe youtube cum se face?

9 răspunsuri:
| Jipa95 a răspuns:

Pune-l sa faca boot pe pe usb flash disk.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca l-ai pus corect pe stick atnci trebuie sa intri in bios apasand f2/f10/f12 depinde de pc, te duci la setari boot, acolo ai priority, pui pe primul loc usb flash si aia e trebuie sa mearga happy

| Timofte_Ameline_1995 a răspuns:

In primul rand windowsul nu se poate pune pe 4gb ci cel putin pe 8gb. PLus ca nu trebuie sa iti dea. In momentul cand deschizi pc-ul tine apasat pe F10.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Timofte_Ameline_1995):

Nu stiu cine te-a mintit dar merge si pe usb de 4gb, majoritatea win au intre 3.1 si 4.2 deci in general merg + chestia cu daca apare sau nu sa apese vreo tasta variaza de la pc la pc ( el nu a specificat ce windows, deci putea pune si xp sau vista care sunt relativi mici happy )

| Timofte_Ameline_1995 a răspuns (pentru anonim_4396):

Eu am fost de curand la un service cu laptopul si mi-a instalat windowsul, am intrebat cum fac sa-l am si eu si mi-a spus ca nu se poate pune decat pe un stick de la 8 gb in sus, si asa stiam si eu...chiar in momentul asta am pe stick un windows si are o dimensiune de 8gb

| anonim_4396 a răspuns (pentru Timofte_Ameline_1995):

Dupa ce il faci bootabil iti arata exact dimensiunea usb-ului, poti sapui si un win xp pe un stick de 32 si iti va arata ca stick-ul e full happy

| Marius1789 explică (pentru anonim_4396):

Eu am Windows 7 Professional. Și Windows-ul are 4.1Gb, doar el are atâta. Și nu poți să îmi spui pașii exacți în bios?

| anonim_4396 a răspuns (pentru Marius1789):

Biosul de obicei difera :| dpa ce intri in el e simplu ai acolo prioritatile si dai pe usb flash https://www.youtube.com/watch?v=C8VZ95_XFA8 poate te ajuta asta :D

| George_Manica_1993 a răspuns:

Da e din bios daca te pricepi putin trebuie sa intrii in bios la boot si sa setezi pe usb... el normal e pe hdd sau cdrom