| 10Tenten10 a întrebat:

Deci am scapat niste ceai pe tastatura laptopului (da da da, a fost o prostie, treceti peste). Am apasat pe buton sa vad daca mai traieste si s-a aprins beculetul care semnaleaza ca e deschis pentru o secunda, apoi s-a inchis inapoi. Asa a facut de fiecare data. Trebuie sa chem un specialist, asta e clar, dar cineva de pe aici ce se pricepe imi poate spune daca se mai poate salva sau nu?

3 răspunsuri:
| Zaygon a răspuns:

Cel mai probabil a facut scurt laptopul cand ai incercat sa il pornesti.
Daca hardul nu a fost compromis de lichid, se poate scoate si se pot recupera datele de pe el.
Totusi ce laptop este?

| 10Tenten10 explică (pentru Zaygon):

E un Dell mai vechi. Din fericire a fost salvat, dar tastatura trebuie schimbată pentru a funcționa mai bine.

| Crsiti92134 a răspuns:

Da se poate salva