| anonim_4396 a întrebat:

Deci am si eu o tableta cu net wireless( wifi ), dar la mine in comuna nu am pe nimeni cu modem wifi... nu prind semnal wifi. Stie careva cum ma pot conecta si eu cu tableta la net cu usb-ul din modem?
Am bagat cablu din modem in tableta si la setari am ales optiunea : Ethernet, dar tot nu merge.
Se poate si cu bluetooth-ul sa trasmit net, adica sa folosesc bluetooth-ul ca un adaptop de wifi? Stie careva vreo solutie? plzzzz help me.

9 răspunsuri:
| K0sti a răspuns:

Router Wireless! Din modem iesi in router si din router > wireless la tableta.

| Tagaso a răspuns:

Trebuie configurat și modemul petru wirelles la 192.168.1.1sau 192.168.10.1,baftă

| scapadeplictiseala a răspuns (pentru Tagaso):

Pai daca as sti cum as configura straight face

| Tagaso a răspuns (pentru scapadeplictiseala):

Deschizi un browser, de preferat Mozilla și tastezi adresa care ți-am dat-o, intri la WLAN bifezi tot pe enable, nu spui în ce rețea ești să dau mai multe detalii

| Tagaso a răspuns (pentru scapadeplictiseala):

Ce model de modem e? spune și mai vb

| scapadeplictiseala a răspuns (pentru Tagaso):

Am Huawei smartAx MT882

| Tagaso a răspuns (pentru scapadeplictiseala):

Da,e romtelecom, sună la romtelecom, ți-l schimbă gratuit cu modem wireless-au modem cu dublă ieșire cablu+wireles-la numărul1930,

| scapadeplictiseala a răspuns:

Poti da mai multe detalii despre ce zici tu acolo speed01mikz, ce cartela din modem?

| Speed01mikz a răspuns:

Daca nu ai Router wireless, incearca cu cartela din modemul usb. nu cu usb-ul direct