| imthefkinguseroftpu a întrebat:

Deci am un Nokia C3-00. Am pus un cod de deblocare, iar acum nu mai merge sa-l pun, chiar daca scriu codul corect. Unii mi-au spus ca trebuie sa-l resoftez, pentru al resofta trebuie usb. Iar pentru a conecta usb-ul la el, trebuie sa-l deblochez si imi spune "Deblocati tastele pentru a activa USB". Ce-i pot face?straight face Multumesc, dau funda.

Răspuns Câştigător
| radu021 a răspuns:

Pai si daca il stingi si il pornesti din nou... porneste cu tastele blocate?
scoate-i bateria si lasa-l ceva timp fara ea. dupa baga bateria si porneste-l. si vezi cum porneste( adica cu tastele blocate sau nu). normal ar trebui sa il tii cu bateria scoasa pana cand uita data si ora( adica nu mai are deloc curent in el) si ar trebui sa porneasca cu tastele deblocate.
--- pentru resetarea codului de securitate poti sa cauti pe google. daca imi aduc bine aminte poti sa faci asta cu un program numit NSS( Nemesis service suite).
---poti sa incerci sa ii faci un update de soft cu Nokia software updater, dar nu cred ca se va reseta codul de securitare.
eu ti-am dat cateva sfaturi ce sa ii faci. acum depinde de tine( daca aveai un Nokia cu symbian era ceva mai simplu de resetat codul de securitate» porneai telefonul cu tastele *, butonul verde de apelare si 3... si se reseta telefonul si codul de securitate odata cu el)
bafta

2 răspunsuri:
| radu021 a răspuns:

Lasa-l vreo 10 minute pe masa( adica sa nu umbli pe el).
dupa 10 minute incearca iar codul. ar trebui sa mearga

| imthefkinguseroftpu explică (pentru radu021):

L-am lasat cateva zile in pace, fara sa umblu pe el, si cand am incercat din nou codul, la fel, nu mergea

| radu021 a răspuns (pentru imthefkinguseroftpu):

Pai si daca il stingi si il pornesti din nou... porneste cu tastele blocate?
scoate-i bateria si lasa-l ceva timp fara ea. dupa baga bateria si porneste-l. si vezi cum porneste( adica cu tastele blocate sau nu). normal ar trebui sa il tii cu bateria scoasa pana cand uita data si ora( adica nu mai are deloc curent in el) si ar trebui sa porneasca cu tastele deblocate.
--- pentru resetarea codului de securitate poti sa cauti pe google. daca imi aduc bine aminte poti sa faci asta cu un program numit NSS( Nemesis service suite).
---poti sa incerci sa ii faci un update de soft cu Nokia software updater, dar nu cred ca se va reseta codul de securitare.
eu ti-am dat cateva sfaturi ce sa ii faci. acum depinde de tine( daca aveai un Nokia cu symbian era ceva mai simplu de resetat codul de securitate» porneai telefonul cu tastele *, butonul verde de apelare si 3... si se reseta telefonul si codul de securitate odata cu el)
bafta