| HomerTheSolider a întrebat:

Deci am un pc vechi de cativa ani buni ( vreo 5 ) cu urmatoarele componente : Intel Pentium E2200 2.20 GHz; 2 gb ram DDR2; NVIDIA GeForce 7300 GT; HDD 500 gb.
Si ma gandeam daca sa-mi cumpar un nou sistem de aprox 3000 lei ( de craciun daca e ) sau daca sa incep sa bag bani in pc-ul asta... Eu as zice sa astept sa-mi iau sistemul nou avand in vedere ca cu astia 3000 lei as putea sa iau ceva foarte ok si care sa ma tina multi ani. Sau as putea sa folosesc unele componente de la cel vechi pentru noul sistem ca vreau sa-l fac pe piese.
Voi ce ziceti?

5 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

Nu ai ce sa pastrezi din cel vechi.

| Jipa95 a răspuns:

Cu aia 3000 lei iti iei un sistem de toata frumusetea, rabla aia vinde-o si tu pe 300 lei! Uita-te si tu pe PC Garage la sistemul acela nocturne, este foarte ok, ruleaza orice joc la detalii maxime!

| MskDesign a răspuns:

Sunt de parerea lui sltlp! Poti pastra carcasa, hdd si alimentatorul, astfel iti vei lua piese mai bune precum placa de baza, procesor, memory ram etc.

| claudiu152 a răspuns:

Mai bine bagi banii pe cel mai vechi, pentru ca cele vechi sunt cele mai bune.

| Matei005 a răspuns:

Mai bine ia-ti un sistem nou. Uite unul bun sub 3000 de lei de pe PcGarage : http://www.pcgarage.ro/......enture-v3/