| anncamarria a întrebat:

Deci.Cand copiez sau salvez o imagine si o inserez in Microsoft word,si vreau sa printez acea imagine,dau acolo in stanga sus, print si mi se deschide Microsoft Office OneNote. Ce trebuie sa fac crying Am mare nevoie de ajutor straight face

Răspuns Câştigător
| horia2012 a răspuns:

Pentru ca nu ai instalat driver-ul imprimantei. S-au daca l-ai instalat, s-a instalat cu erori. Uita-te in start-control panel-add and remove programs (programs and features) si vezi daca ai un driver cu numele imprimantei (mp250). Daca ai, dezionstaleaza-l, restart si instalaeza-l din nou. Daca nu, instalaeaza driverul. (trebuie sa ai CD-ul imprimantei).

6 răspunsuri:
| horia2012 a răspuns:

Ai driverul imprimantei instalat?
Salveaza documentul, du-te in Start-Device and Printers-click dreapta pe alta imprimanta in afara de "OneNote" si "Microsoft document writer" si seteaza ca "default" acea imprimanta. Si vezi daca merge.

| anncamarria explică (pentru horia2012):

Deci jos, am printers and faxes si am: Fax, Microsoft XPS Document writer, MP250 series si Send to onenote 2007. Dintre toate astea, MP250 are un semn de exclamare si nu pot da set as default...sad

| Andra0101 a răspuns (pentru horia2012):

Mersi mi-a fost de ajutor!

| Andra0101 a răspuns (pentru horia2012):

Mersii mi-a fost de ajutor!

| horia2012 a răspuns (pentru Andra0101):

Cu placere.

| horia2012 a răspuns (pentru anncamarria):

Pentru ca nu ai instalat driver-ul imprimantei. S-au daca l-ai instalat, s-a instalat cu erori. Uita-te in start-control panel-add and remove programs (programs and features) si vezi daca ai un driver cu numele imprimantei (mp250). Daca ai, dezionstaleaza-l, restart si instalaeza-l din nou. Daca nu, instalaeaza driverul. (trebuie sa ai CD-ul imprimantei).

| gelu1970 a răspuns:

Trebuie sa alegi imprimanta ca dispozitiv principal