| MirunaMirunaMirunaMirunaaa a întrebat:

Deci daca ar avea un om sa ii zicem x o masina a timpului si ar folosi-o sa se intoarca in timp, ar schimba viitorul.Si probabil nu numai viitorul lui, dar si cel al celorlati oameni.

Daca x foloseste masina timpului si schimba viitorul noi vom simtii? Adica vom uita "trecutul"dinaintea schimbarii?

Adica ar fi ciudat.Adica un "eu" ar fi inaintea schimbarii trecutului si un al "eu" ar fi dupa.Care "eu" as fi eu?

4 răspunsuri:
| Intruder19 a răspuns:

Sa zicem ca prin absurd o persoana reuseste sa calatoreasca in timp tu (ca persoana care nu calatoreste in timp) nu o sa ti se para nimic schimbat doarece o sa traiesti versiunea "noua" de viitor pe cand celui care calatoreste in timp si schimba anumite lucruri (impiedica atentatul terorist de la 11 septembrie 2001 de exemplu) viitorul o sa aiba o alta versiune pentru el si anumite lucruri vor fi schimbate.

| Fulbaster a răspuns:

Calatoria in trecut e imposibila dar se zice ca merge sa calatoresti in viitor fara sa te intorci.
Daca x se duce in viitor si il schimba noi nu vom uita trecutul iar viitorul nostru va merge asa cum vrem noi.

| Fulbaster a răspuns:

Daca x s-ar duce in viitor noi nu am uita trecutul iar viitorul nostru va merge asa cum vrem noi, numai daca x, ajunge in viitor presedinte, asta ne-ar schimba viitorul.

| Inocenta510 a răspuns:

Si eu m-am gandit la asta! Aceeasi chestie e si cu soarta, n-ai cum sa schimbi soarta..Adica..nu stiu daca ma intelegi.